NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Hradní stráž a mezilidská komunikace

Znáte jistě nepříjemný pocit, kdy se s někým setkáte, probíhá rozhovor a Vy se nemůžete zbavit podezření, že by Váš partner okamžitě zmizel, kdyby mu to třeba nepřipadalo neslušné, trapné a nebo kdybyste se jen slovem zmínili, pohledem dali najevo, že nemáte příliš mnoho času. Váš komunikační partner se na Vás dívá, ale Vy cítíte, že s Vámi duchem není, vypadá, jako by byl na útěku a poloha jeho nohou Vám pak prozradí kampak by měl asi namířeno. Typujete správně, pokud si myslíte, že k nejbližším dveřím, uhodli jste. Prozradila ho opět neverbální komunikace. A hradní stráž ?
 


Nenápadná mluva nohou

Kdo se chce vytratit, postaví se nohama téměř pokaždé jako do startovního bloku směrem k nebližšímu východu. Lidské dolní končetiny prozradí nejen to, jakým směrem bychom se nejraději vydali, ale prozradí též, kdo a co nás zajímá. Dívka ve skupině mužů, kteří instinktivně "hovoří nohama" nevědomě tato znamení zaregistruje a setrvává tak dlouho, dokud vyvolává jejich pozornost. Pokud jí některý je zvlášť sympatický, její chodidla budou zcela jistě ukazovat jeho směrem.

 

Setkání

Dvě a půl těla naproti

Je zajímavé, že mnoho prozradí i úhel, který dvě osoby při nezávazném rozhovoru zaujímají. Obyčejné natočení těla nebo jen ramen může ostatní do rozhovoru začlenit, nebo naopak. Pokud dva zaujímají úhel 90o, dá se říci, že dávají prostor komukoliv třetímu, aby se začlenil, je to možno chápat jako přizvání k rozhovoru. Pokud se však úhel smršťuje směrem k nule až se postaví čely proti sobě, je možno tento rozhovor považovat za úzce soukromý a tvoří uzavřenou společnost. Svým postojem signalizují své přání zůstat nerušené a samy.

 

      Řeč byla dána člověku, aby zakryl své myšlenky ...
Charles Maurice de Talleyrand-Périgord
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Lidské tělo neverbálně mluví především tehdy, když pohodlně sedíme

Sedíte-li na pohovce, jste sice méně pohybliví, ale i zde platí magie úhlu. Zřetelným projevem zájmu je nasměrování kolena k dotyčné osobě. Signalizuje-li ten druhý ( či ta druhá ) kolenem totéž, vytvořil se z jejich pozic uzavřený kruh. Tento kruh může narušit poté jen ten, kdo provede změnu pozice, přinese si např. židli a utvoří z tohoto uzavřeného kruhu trojúhelník. Jako držení nohou prozrazuje naše skryté úmysly i způsob jakým sedíme na židli - kdo sedí na její přední hraně nám jednoznačně dává najevo svou netrpělivost a touhu opustit prostor, ve kterém se nachází. Na místě jej drží buď konvence, například pracovní vztahy, nebo pouze a jen, v tom nejhorším případě - prostá zbabělost. Je zajímavé zamyslet se nad tím, zda překládání nohou přes sebe, způsob jakým nohy přes sebe překládáme, je ovlivněn psychickým procesem vyjádření sympatií k té či oné osobě, totiž zda je horní noha s kolenem nahoře právě onou nohou s tím kolenem, které směřuje k osobě k níž chováme sympatie a nebo je to naopak noha spodní, jejíž koleno, potažmo chodidla, směřují k nám příjemnému protějšku.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek