NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Koření neverbální a verbální komunikace

Jsou pro Vás podnikové večírky a společnost více cizích lidí spíše utrpením než zábavou ? Firemní party, a to je třeba zdůraznit, nejsou tiché večery strávené s pár dobrými přáteli. Večírky znamenají přítomnost mnoha neznámých lidí. Mnoho z nich přijde velmi pozdě na to, že večírky jsou i vynikající příležitostí najít nové přátele a znamenají rovněž šanci odreagovat se od deprese anebo si dobrou náladu ještě vylepšit. Jak na tom je ale človíček, který má z večírků strach ? Především je potřeba všechny strachy hodit za hlavu - tak praví jak věda psychologie, tak i tisíciletá lidská zkušenost - čím více strachy živíme, tím jsou horší.
 


Máte z večírků a hromadných akcí strach ?

Většina takových lidí ví jenom, že tam selhávají, ale nevědí proč.Večírky očekávají se strachem, obavami z vlastního selhání, plni nejistoty.Cítí se tam vyloučeni z kruhu dobře se bavících kolegů a tento pocit je ještě více utvrzuje v tom, že na večírky nepatří. Aby se jim však dalo pomoci, mělo by se nejdříve zjistit, kdepak se ony symptomy berou, protože forem nesmělosti existuje nejen v psychologii neverbální komunikace více. Jsou Vám hromadné společenské akce nepříjemné a nevíte proč ? Zkuste si odpovědět sami - na závěr nabízíme několik řešení : Noste to, co máte rádi a to v čem se sami sobě líbíte. Mějte na paměti, že v oblečení, které splývá, si nikdo nikoho nevšimne. V jedné studii o utrpení se píše, že by plaší lidé nejraději pověděli celému světu o svých potížích, ale nemají k tomu odvahu. Místo toho problémy tají a nosí oděvy nenápadné maskovací barvy - to je přesně prostředek k tomu, aby si jich nikdo nevšiml.

 

Setkání

Člověk ve společnosti druhého nabývá sebejistoty

Máte často pocit, že přicházíte v nevhodnou dobu ? Pokud se bojíte být na parketě jako první a přitom nepřicházíte rádi ani tehdy, když už je místnost zcela plná, najděte si někoho, s nímž můžete přijít. Zeptejte se, jestli někdo z hostů bydlí ve Vašem okolí : mohli byste jet společně taxíkem nebo prostě jen někoho svezete. Vstupovat do prostoru společně s někým je vždy podstatně snažší.

 

Někteří odcházejí ze scény, když jim dojdou slova napsaná jinými.
Stanislaw Jerzy Lec
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Nehrajte si na servírku a komunikujte !

Cítíte se spíše jako personál než host ? Jestli věnujete pozornosti více vysypávání popelníků a umývání použitých skleniček, poletujete - li mezi hosty s talířky jednohubek, nikdo nebude mít možnost si s Vámi v klidu promluvit. Pokud jste nervozní, je jistě vhodné ujmout se nějakého úkolu, ale nezapomeňte, že by to nemělo být "na plný úvazek". Potřebujete-li navázat rozhovor, využijte k tomu třeba podání skleniček nebo salátu. Budete-li se jako číšník chovat, ostatní Vás budou spíše žádat o občerstvení než o rozhovor.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek