NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Lži a pravdy

Každý pocit zná pocit rozrušení, máme občas pocit, že nás naše tělo neposlouchá. Ruce jsou v pohybu, neudržíme oči v přímém kontaktu. Z těchto pohybů můžeme poznat co člověk prožívá. Řeč těla je viditelná u dětí - ty se neverbálně lhát teprve učí a případný nesoulad ještě neumí správně interpretovat. Není ničím poznamenaná, je čistá, proto můžeme u dětí velmi rychle rozpoznat co prožívají. Psychologie neverbální komunikace se často využívá v personalistice - podle toho jak se člověk chová lze rozpoznat, zda se uchazeč pro tu či onu práci hodí.
 


Jste doopravdy komunikativní ?

Přímým pohledům do očí se někteří lidé často vyhýbají - lidé totiž odpradávna vědí, že oko, je skutečným oknem do duše. Možná i proto si lidé svou okno do duše hlídají. Výjimku tvoří zamilovaní, kteří se dívají do očí bez ostychu či sourozenci jednovaječná dvojčata. Základním signálem u očí je velikost zornic. Když nás něco zaujme tak se zornice rozšíří a naopak když nad něčím přemýšlíme tak se zornice zužují. Obchodní pohled, společenský pohled, důvěrný pohled, pohled úskočný, laskavý či lačný. Shrneme-li všechny tyto způsoby pohledu zjistíme, že je velmi důležité, na kterou oblast partnerova těla při rozhovoru upíráme upíráme svůj pohled a jak je pohled aktivní.

 

Setkání

Proč neverbální komunikace nikdy nelže i když gestikulujeme vědomě

Nevědomě neverbálně komunikujeme v předem plánovaných promyšlených situacích. Záměrně používáme určitá gesta, svým způsobem se snažíme gesty dodat svým slovům důraz a přesvědčivý náboj. I přesto však v lidském mozku funguje dokonalá cenzura, která každého jedince v průběhu snahy o lež tělem dostatečně prozradí. Gesto se sublimuje a pozorujeme ono zadrhávání, pokašlávání, hru s rukama. Autocenzura lidského podvědomí v takových případech zafunguje naprosto skvěle.

 

Právo mluvit si musíte zasloužit ...
Dale Carnegie
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Nevědomá - podvědomá neverbální komunikace

Nevědomá neverbální komunikace, tedy nevědomá komunikační reakce na určitý podnět, nastává při každém chování, které neovládáme, je spontánní, nebo ve chvílích absolutní pohody a relaxace. Není bez zajímavosti, že v neverbální komunikaci se pro druhého poznává nejhůře neverbální vyjádření opovržení - pravděpodobně proto, že neopovrhujeme příliš často a pokud ano, zpravidla se snažíme nedát to opovrhovanému příliš najevo. I když víme, že neverbální vyjadřovánjí emocí je spontánní a spíše nevědomé, najdou se lidé, kteří na sobě svůj citový stav záměrně nenechávají projevovat. I když se však jejich snaha v jim známých situacích poměrně daří, v situacích nenadálých bylo zjištěno, že tělo přestalo s vůlí spolupracovat a emoce se začly neverbálně projevovat.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek