NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Ukažme si

Hráli jste si někdy s prsty ? Stavěli jste s prstů pyramidku ? Jistě si pamatujete na to, když jste byli malí, že jste si třeli dlaně o sebe a obličej se Vám protáhl, tak jako každému do spokojené grimasy. Pokud by se na Vás někdo díval, Vaše gesta by si přeložil jako "To bude něco super, to bude paráda". Dá se tedy říct, že toto gesto značilo radostné očekávání. Očekávání něčeho, o čem si myslíte, nebo jste si mysleli, že Vám přinese přinejmenším vnitřní uspokojení, radost. Podobně tak tře hráč mezi dlaněmi kostky před hodem, když je chce ovlivnit vůlí.
 


Prstem ukazuje každý, ale všichni jinak

V každém případě tření dlaněmi znamená v jakékoliv situaci pocit, že se dostaví úspěch nebo aspoň pocit, že se na něco pěkného a radostného těšíme. Rychlost tření dlaněmi je pak jedním z nejvýraznějších ukazatelů do jaké míry naše těšení stoupá. Kdo tře dlaně velmi pomalu, jakoby říkal : "Nechci to zakřiknout, ale tentokrát to rozhodně nebude špatné." Pokud uvidíme někoho, kdo tiskne dlaně proti sobě, můžeme z toho na první pohled usuzovat, že tento člověk má velmi silné sebevědomí.Dávejme ale pozor - je to skutečně jen na první pohled. Mnozí z těch, kteří takto silně dlaně tisknou mají také velice sebejistý úsměv, ale buďte si jistí, že uvnitř je hlodají pochyby nejen samy o sobě. Můžeme tak usuzovat z toho, že ten, kdo tlačí dlaň o dlaň prozrazuje ve skutečnosti, že jej opravdu někde v mysli něco tlačí.

 

Setkání

Tření dlaní zahřívá na těle i na duši

Pokud budete zkoumat někoho ze svých přátel či známýnch a zbělají mu klouby, můžeme si být jistí, že tento člověk je pod velkým tlakem. Potlačuje tak zklamání a smutné myšlenky. Jedním z důležitých vjemů, na které bychom neměli zapomenout je také výška, v jaké onen člověk své ruce drží, protože právě ta Vám může napomoci v získání důležitých informací. Čím níže onen člověk ruce má, tím je přístupnější k utěšování.

 

Jazyk je přesný jen díky tomu, že slova nemají přesný význam.
Gabriel Laub
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Střechy, stříšky, mřížky, palce nepřekvapí jenom znalce

Gesto stříšky bývá typickým gestem středoškolských profesorů, kteří před svými žáky takto reprezentují autoritu. Rovněž také manažeři na jakémkoliv stupni, kteří se ve věci vyznají do nejmenšího detailu velmi často stavějí z prstů stříšku. Směřují-li prsty našeho partnera směrem dolů, znamená to něco velmi podobného jako "palec dolů" římských císařů: jednoduše jste "propadli" a jste aspoň pro tuto chvíli odmítnuti. Má-li pak náš partner v rozhovoru prsty sevřené do ostré špičky, máme co činit s přímou a neskrývanou arogancí. Tento člověk je natolik sebevědomý, že se vzdal ochranného gesta. Často jsou tak zvěčňovány členové královských rodů při společenských událostech, kdy jim ostatní lidé vzdávají hold. Není bez zajímavosti, že takto demonstroval svoji sílu například i bývalý prezident Francouzské republiky François Mitterand, nebo hudební ikona Michael Jackson. Toto gesto můžeme pozorovat i u neozbrojených policistů, pokud ovšem mají zbraň, vyzývavě zakládají ruce v bok...

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek