NEVERBÁLNÍ KOMUNIKACE.cz

 
 

Zábava

Jste profesionálem ve společenských stycích ? Možná, že ano : večírkoví profesionálové se skutečně pohybují mezi námi.Na každé párty si vyhlédnou strategicky nejvýhodnější místa a právě tito lidé, vtipálci a veselí společníci mají úžasnou vlastnost proměnit upadající a nudnou párty na opravdu zábavný večírek.Již jen to, jak "večírkoví profesionálové" vstupují do místnosti nám může připomínat nejednu hollywoodskou hvězdu, které někdo před chvílí sdělil, že obdrží prestižní filmové ocenění. Nejvyšší přikázání takové osoby pak v takové situaci zní prostě : "Vidět a být viděn!" Všem takovým pak věnuji následující řádky - vyčleníme si několik typů těchto profesionálů večírkové zábavy. Party se právě rozjíždí, začínáme pozorovat malé skupinky...
 


Jste doopravdy komunikativní ?

Skutečný profík totiž umí především dobře naslouchat a vystihnout to pravé.Ovšem ještě důležitější než naslouchání je umění rozpoznat různé signály zájmu či nezájmu, odporu nebo lhostejnosti. Ženy těmto signálům rozumějí mnohem lépe než muži a je to pravděpodobně dáno léty vývoje člověka ...Jedním z takových základních signálů je pohled, který trvá déle než dvě vteřiny. Zdá se Vám to málo ? K navázání očního kontaktu bohatě tento na první pohled krátký časový úsek stačí. Budete-li dále pozorovat zornice člověka, který na Vás zamířil pohled, můžete se dozvědět mnoho dalšího o tom, v jaké situaci se z jeho pohledu nacházíte. Hluboký pohled, tedy velké zornice, je znamením, že jste zaujali, že jste vzbudili očekávání.

 

Setkání

Komunikujte rameny a vyplatí se Vám to

Pokud budete pokračovat po obličeji níže k partii ramen, všimněte si, zda ona osoba rameny poškubává : toto poškubávání, děje-li se synchronně s tím, jak pohybujete rameny Vy znamená snahu o přiblížení se, snahu o naladění ( nebo naladění samo ) na stejnou vlnovou délku.Zůstanou-li však ramena povolená, je člověk, po kterém házíte očima zaručeně dosažitelný.Tuto skutečnost pak pouze podtrhuje naklonění hlavy.Je zajímavé, že podle náklonu hlavy rovněž poznáte, která osoba byla v životě člověka dominantnější, zda tedy otec nebo matka.Naklání-li někdo hlavu spíše nalevo, byla významnější matka, naklání-li hlavu vpravo, je pak dominantnější otec.

 

Dobrým příkladem pro funkci řeči těla jsou ti, kdo se lži teprve učí.
Erhard Thiel
 

Komunikujte

přesný čas

psychologie

zdravotnictví

umíte česky ?

Literatura

Komunikace od hlavy až k patám

Budeme-li člověka sledovat ještě níže, zabodneme-li osten pozornosti na chodidla a pokud na nás míří špička nohy, jsme takříkajíc u cíle : dostane-li se věc takhle daleko, dá se říci, že máme vyhráno : Celá situace se totiž rozbíhá a vyvíjí podle pevně stanoveného rituálu.Od té chvíle se ovšem musíme, ať již chceme nebo nikoliv, spolehnout na vlastní instinkt. Zde už je pomoc velmi obtížná a záleží na každém co v takové situaci vycítí a tak můžeme jen definovat několik "strategických" pokynů. Muži si v takových situacích nejčastěji upravují kravatu, pokud jsou bez ní, kontrolují límečky a vůbec uhlazují oděv u krku. Škrtí Vás kravata a nesnášíte košile ? Je Vám oblek nepohodlný a nejlépe se cítíte v jeansech ? Možná, že Vám právě tento web pomůže cítit se sebejistěji.

Dobre jitro

 

 

 

NAVRCHOLU.cz
optimalizace PageRank.cz CZIN.eu
Toplink - katalog odkazů A-seznam.cz Katalog 1x.cz Add website

| Created & Developed by : © Interactive Investment 2010

Seznam českých a slovenských internetových stránek